Externe activiteit 06-03-2026 - 20-03-2026 Geaccrediteerde activiteit Openbaar

PAO: Verdieping: Dyslexiebehandeling bij comorbiditeit

Een praktische cursus voor ervaren (mede)behandelaars dyslexie
Heb jij ervaring met het behandelen van dyslexie en wil je je verdiepen in het behandelen van dyslexie waarbij sprake is van comorbide problematiek of stoornissen? In deze cursus staat het behandelen van ernstige dyslexie in combinatie met diverse sociaal-emotionele- of gedragsproblemen centraal. Denk daarbij aan ADHD, (faal)angst, TOS, hoogbegaafdheid en autisme. Deze heterogene en complexe groep vraagt veel van jouw kennis, vaardigheden en houding als dyslexiebehandelaar.

Je doet in deze cursus die benodigde kennis en vaardigheden op, en verfijnt jouw attitude als behandelaar. Dit doen we aan de hand van recente wetenschappelijke inzichten, kennis over de werking van het brein, over informatieverwerking en evidence based kennis over wat werkt bij behandelingen. Er is daarnaast ook veel aandacht voor jouw eigen casuïstiek en leren van elkaar. Zo komt de heterogeniteit van de doelgroep optimaal aan bod. Je oefent ook met het opzetten van een praktisch behandelplan waarop je feedback krijgt.

Nu enkelvoudigheid uit het Protocol 3.0 is verdwenen komen kinderen met complexere problematiek in de vergoede zorg.

 Lees een interview met Beatrijs Brand over Comorbiditeit dyslexie en andere leer- en gedragsstoornissen

Kernpunten:

  • praktische cursus: koppeling van theorie naar (jouw) casuïstiek en werksituatie staat centraal;
  • recente inzichten over dyslexie, (weg: het brein) en informatieverwerking bij speciale doelgroepen;
  • algemene behandelprincipes bij sociaal-emotionele of gedragsproblematiek;
  • implicaties van deze problematiek voor inhoud van de dyslexiebehandeling en attitude van de behandelaar.

Locatie:
Online
Accreditatie:
NIP K&J / NVO-OG*: 14,0 K&J/OG herregistratie | 14,0 KJ opleiding - behandeling | 14,0 KJ opleiding - extra literatuurstudie *De accreditatiepunten die gelden voor NVO-OG zijn ook geldig voor NVO basis(ortho)pedagogen. Houd hiervoor het aantal herregistratiepunten aan.

Nu inschrijven
PAO: Verdieping: Dyslexiebehandeling bij comorbiditeit
6 maart 2026, 8:30 uur - 20 maart 2026, 15:30 uur
PAO: Verdieping: Dyslexiebehandeling bij comorbiditeit (startdatum 6 mrt. 2026)
6 maart 2026, 8:30 uur - 15:30 uur

Ben je lid van de NVO?

Ik ben
NVO Lid
Ik ben
Geen NVO Lid