NVO Nieuws 27-08-2026

NVO Storytellers Podcast: Sociale media; begin met oprechte belangstelling, niet met regels

In de nieuwste aflevering van NVO Storytellers spreekt Gerhard van Cappellen met Alexandra Valdink, orthopedagoog in de specialistische ggz en Helen Vossen, universitair hoofddocent aan de Universiteit Utrecht, over mediawijsheid. Of, concreter gezegd: hoe helpen ouders, opvoeders en professionals kinderen en jongeren om gezond om te gaan met sociale media?

Het antwoord is niet simpelweg: minder schermtijd. Natuurlijk zijn afspraken nodig. Maar beide gasten benadrukken vooral iets anders: belangstelling. Wat doet een jongere online? Wat vindt hij of zij daar aantrekkelijk aan? Wie ontmoet een kind daar? En wat gebeurt er als die online wereld vooral buiten beeld blijft bij ouders, school en hulpverlening?

null

Foto: van links naar rechts: Alexandra Valdink, Gerhard van Cappellen en Helen Vossen

Deze podcastserie maakt deel uit van de activiteiten van de NVO Storytellers. De NVO Storytellers zetten zich in om kwesties op de maatschappelijke agenda te zetten die kwetsbare groepen raken. Storytellers gebruiken hun expertise als (ortho)pedagoog om deze kwesties te duiden en oplossingen aan te dragen. Dit doen ze via opinieartikelen, sociale media, netwerkgesprekken met politici en nu dus ook via een podcast.