NVO brief aan Tweede Kamer over Besluit Bekostiging OG
Op 6 februari liet de toenmalig minister van VWS weten dat de OG-opleiding niet centraal door de overheid bekostigd zal worden. De NVO heeft daarom een brief gestuurd naar de nieuwe minister van VWS, mevrouw Sophie Hermans, met een pro forma bezwaar tegen dit besluit. Tegelijk roepen we haar op om met ons en het Capaciteitsorgaan in gesprek te gaan. Ook hebben we een brief gestuurd aan de Tweede Kamer.
In deze brief aan de Tweede Kamer leggen we uit waarom wij het niet eens zijn met het besluit. We laten zien wat er schuilgaat achter de cijfers uit de raming van het Capaciteitsorgaan en maken duidelijk dat bekostiging van de opleiding zorgt voor meer instroom van OG’ers op de arbeidsmarkt. Dat helpt om zwaardere zorg en wachttijden te voorkomen. Daarnaast laten we zien dat er maatschappelijk draagvlak is voor bekostiging en dat de contextuele aanpak van orthopedagogen en OG’ers goed aansluit bij het coalitieakkoord en de grote zorgakkoorden.
Intussen werken we aan vervolgstappen. Wil jij ook in actie komen en vind jij dat de OG-opleiding bekostigd moet worden? Laat je stem horen op DoemeevoordeOG en nodig ook je manager, directeur, collega’s van de werkvloer (zoals psychiaters, psychologen en verpleegkundig specialisten ggz) en samenwerkingspartners uit om mee te doen.
- NVO brief aan vaste Kamercie VWS n.a.v. Besluit centrale overheidsbekostiging OGPDF - 872.87 KB
- Pro forma bezwaar afwijzing centrale bekostiging OG-opleidingPDF - 272.29 KB
- Besluit centrale overheidsbekostiging Orthopedagoog- GeneralistPDF - 134.54 KB
- Kernrapport capaciteitsorgaan orthopedagoog-generalistPDF - 259 KB